ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6583171
*
nr 658 3171
Spegel
teakram, höjd: 102
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2010
kl 17:13:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 21:47:26
1
100 kr
24/9 14:38:23
2
500 kr
24/9 17:50:12
3
200 kr
24/9 17:50:55
3
300 kr
24/9 20:47:10
4
400 kr
24/9 20:47:34
4
500 kr
27/9 13:07:42
4
550 kr
27/9 15:48:43
2
800 kr
27/9 17:08:41
5
750 kr
27/9 17:09:10
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teakram
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 658 3171
Spegel
teakram, höjd: 102
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 21:47:26 | 1 | 100 kr |
24/9 14:38:23 | 2 | 500 kr |
24/9 17:50:12 | 3 | 200 kr |
24/9 17:50:55 | 3 | 300 kr |
24/9 20:47:10 | 4 | 400 kr |
24/9 20:47:34 | 4 | 500 kr |
27/9 13:07:42 | 4 | 550 kr |
27/9 15:48:43 | 2 | 800 kr |
27/9 17:08:41 | 5 | 750 kr |
27/9 17:09:10 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teakram
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02